صفحه خانگی arrow آشپزی arrow انواع کوکو arrow دلمه بادمجان مجلسی

دلمه بادمجان مجلسی

پرتال ابرومه بخش آموزش آشپزی و آشپزی آسان قسمت انواع کوکو- دلمه بادمجان مجلسی

انواع کوکو-دلمه بادمجان مجلسیدلمه (Dolma) بیشتر در روسیه، ایران و کلاً آسیای مرکزی و جنوبی رواج دارد. دلمه با برگ انگور متداول ترین نوع دلمه است اما دلمه را می توان با فلفل دلمه ای ،کدو  ،گوجه فرنگی و بادمجان درست کرد.

مواد لازم :
 بادمجان                             4 عدد
گوشت چرخ کرده               150 گرم
جعفری خرد شده               1 لیوان
نمک و فلفل                        به میزان لازم
رب گوجه فرنگی                2 قاشق غذا خوری
 گوجه فرنگی                      برای تزیین


طرز تهیه :
بادمجان هایی را انتخاب می کنیم که بلند و پهن باشند ، آنها را پوست کنده و به  صورت عمودی و ورقه های نازک برش می زنیم ، سپس نمک زده و میگذاریم 15 دقیقه در آب نمک بماند که هم در هنگام سرخ کردن ،روغن کمتری نیاز داشته باشد و هم در آب نمک ،تلخی اش از بین برود. در همین حین پیاز ها را خرد کرده و با گوشت چرخ کرده کمی تفت می دهیم ، نمک، فلفل و رب گوجه فرنگی را هم اضافه می کنیم و مجددا کمی تفت میدهیم وقتی گوشت چرخ کرده تغییر رنگ داد و  پخته شد ، جعفری های خرد شده را اضافه میکنیم.

بادمجان هارا از آب نمک در می آوریم و خشک میکنیم و بعد کمی سرخ میکنیم، بعد از سرخ شدن در یک ظرف مناسب ورقه های بادمجان را به صورت بعلاوه روی هم قرار میدهیم و به اندازه یک قاشق غذا خوری و یا کمی کمتر، از مواد گوشتی را وسط بعلاوه قرار می دهیم و بعد بقچه را مبندیم و با ماست و سیر تزیین میکنیم و غذا را سرو میکنیم.


اختصاصی خوراکبرچسب ها:
2013 - طبخ دلمه بادمجان بقچه ای مخصوص
.
روش پخت دلمه بادمجان بقچه ای مخصوص
.
پخت دلمه بادمجان بقچه ای مخصوص
.
پختن دلمه بادمجان بقچه ای مخصوص
.مروری برگذشته