پارفه چیست؟

پرتال ابرومه بخش آموزش آشپزی و آشپزی آسان قسمت نکات آشپزی و نکات آموزنده در خانه داری- پارفه چیست؟

نکات آشپزی و نکات آموزنده در خانه داری-پارفه چیست؟برای اینکه فرق این سه واژه و سه توع دسر   " ورین و پارفه و ترایفل " را بتوانیم متوجه شویم باید ابتدا از هر کدام تعریف متداول را بررسی کنیم :

ورین :
Verrine در زبان فرانسه واژه ور یا Verre به طور عموم به شیشه یا جام و به صورت خاص به نوعی دسر اطلاق میشود که در گیلاس یا لیوان شفاف و بلوری تهیه میشود و از چندین لایه تشکیل میشود این لایه ها به طور عمده از پوره میوه , ژله , کارامل ؛ شهد , سس های متنوع شکلاتی یا میوه ای و خامه فرم گرفته و خشکبار و به سلیقه افراد از مواد دیگر تهیه میشود . به طوریکه حتی اگر تیرامسو را نیز در گیلاس تهیه کنید اسم ورین را به دنبالش خواهد داشت و ورین تیرامیسو نامیده خواهد شد .

نوعی ورین هم وجود دارد که پیش غذاست و شیرین نیست و تقریبا از ترکیب نوعی دیپ و پوره مواد پروتئینی و سبزیجات تهیه میشود .

ترایفل :
واژه Trifleدر زبان انگلیسی به دسری گفته میشود که از چندین لایه و از پوره میوه و ژله و کرم کاسترد و کیک اسفنجی و خامه فرم گرفته و نظایر آن تشکیل و در جام بزرگ و پهنی تهیه و سرو میشود .

پارفه :
در لغت در زبان فرانسه Parfait  به perfect  تکمیل بودن اشاره دارد و به دسری گفته میشد که از لابه های متعدد یخمکی و از شهد و تخم مرغ و خامه و میوه و خشکبار و گاهی هم ا ل ک ل و ژله و بستنی و کارامل و سس های شکلاتی و خامه و .. تشکیل میشود و معمولا در گیلاس و لیوان های بلند تهیه و سرو میشود .

تا اینجا وجه تشابه این دسرها رو متوجه شدیم و اینکه ظاهرا فرق و تفاوت زیادی بین اونها نیست . همگی از لایه های میوه و شهد و مواد متفاوت تشکیل شده اند . ترایفل در ظرف بزرگی تهیه میشود و البته احتمال دارد در ظرف یکنفره هم تهیه شود .


نکات آشپزی و نکات آموزنده در خانه داری - sofrehkhune.comبرچسب ها:
پارفه
.
ترایفل
.
طرز تهیه پارافه
.مروری برگذشته