صفحه خانگی arrow کودک arrow بارداری و زایمان علائم بارداری علائم زایمان arrow توصیه هایی برای جلوگیری از کمر درد در خانم های باردار

توصیه هایی برای جلوگیری از کمر درد در خانم های باردار

پرتال ابرومه بخش بخش کودک قسمت بارداری و زایمان علائم بارداری علائم زایمان- توصیه هایی برای جلوگیری از کمر درد در خانم های باردار

,کمر درد بارداری, علت کمردرد بارداری, دوران بارداری,بارداری و زایمان علائم بارداری علائم زایمان

توصیه هایی برای جلوگیری از کمر درد در خانم های باردار

بارداری و زایمان علائم بارداری علائم زایمان-توصیه هایی برای جلوگیری از کمر درد در خانم های باردار

 بیش از نیمی از زنان در دوران بارداری دچار کمردرد می شوند،  کمر درد به دنبال افزایش انحنای ستون فقرات و به دلیل شل شدن مفاصل لگن و کشش عضلات رخ می دهد.

دکتر فرناز اهدایی وند در این زمینه گفت: کمر درد به علت خم شدن، بلند کردن و یا راه رفتن بیش از حد و یا ایستادن طولانی مدت رخ می دهد و کمر درد با افزایش سن حاملگی تشدید می شود.

وی با اشاره به این که درد های عضلانی معمولا در بعد از ظهر ها و شب ها زیاد تر می شود، به مادران باردار توصیه کرد: با چمباتمه زدن به جای خم شدن در هنگام برداشتن اشیا از زمین، حمایت کردن پشت و کمر با بالش در هنگام نشستن، استفاده از کمربند و شکم بند های طبی و حمایتی مخصوص قسمت پایینی شکم می توان کمردرد را کاهش داد.

وی افزود: کم کردن زمان ایستادن و افزایش زمان استراحت، ورزش عضلات پشت شکم و پوشیدن کفش مناسب و خودداری از پوشیدن کفش های پاشنه بلند از دیگر راه های کاهش کمر درد در زنان باردار است.

 

بارداری و زایمان علائم بارداری علائم زایمان - Salamatwww.com
برچسب ها:
علت کمردرد بارداری
.
دوران بارداری
.
کمر درد در بارداری
.
ورزشهای دوران بارداری
.
مراقبتهای دوران بارداری
.مروری برگذشته